Rozpoczęcie konsultacji społecznych dotyczących projektu Planu Ogólnego Gminy Orneta
Katarzyna Lasocka - Burmistrz Ornety informuje o rozpoczęciu konsultacji społecznych dotyczących projektu Planu Ogólnego Gminy Orneta.
Konsultacje społeczne trwają od 30 lipca do 27 sierpnia 2026 r.
To ważny etap, podczas którego mieszkańcy mogą zapoznać się z projektem dokumentu oraz zgłosić swoje uwagi i wnioski dotyczące przyszłego zagospodarowania przestrzennego Gminy Orneta.
Formy konsultacji:
- zbieranie uwag,
- spotkanie otwarte,
- dyżur projektantów.
Spotkanie otwarte
- 18 sierpnia 2026 r.
- godz. 15:30–16:30
- Sala Sesyjna Urzędu Miejskiego w Ornecie, Plac Wolności 26.
Dyżur projektantów
- 18 sierpnia 2026 r.
- godz. 16:30–18:00
- Urząd Miejski w Ornecie, Plac Wolności 26.
Projekt Planu Ogólnego Gminy Orneta, wraz z prognozą oddziaływania na środowisko oraz uzasadnieniem, dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej:
Do zapoznania się z projektem należy skorzystać z aplikacji Ministerstwa Rozwoju i Technologii:
https://aplikacje.gov.pl/app/gov_xml_validator/
Uwagi do projektu można składać od 30 lipca do 27 sierpnia 2026 r.:
- pisemnie na adres:
Urząd Miejski w Ornecie
Plac Wolności 26
11-130 Orneta - elektronicznie:
• e-Doręczenia: AE
• e-mail: umig@orneta.pl
Formularz do składania uwag dostępny jest pod adresem:
https://bip.orneta.pl/artykul/wzor-formularza-wniosku-dotyczacy-aktu-planowania-przestrzennego?fbclid=IwY2xjawTYGolleHRuA2FlbQIxMABicmlkETAyU1BHMHNpZEJSYzdyTFBBc3J0YwZhcHBfaWQQMjIyMDM5MTc4ODIwMDg5MgABHgkiwJlnxTe3MK9UWpyw-QoQGTDZdXMh3Z0K8_nEoKZ7zt3JwXAe7ic8dfw5_aem_o2UD4V_UAkuoBJ2wrY37HQ
Zachęcamy wszystkich mieszkańców do aktywnego udziału w konsultacjach społecznych. Państwa opinie i uwagi mają realny wpływ na kierunki rozwoju przestrzennego Gminy Orneta.


| Odpowiedzialny za treść: | Małgorzata Kirol |
|---|---|
| Wytworzył: | Małgorzata Kirol |
| Data wytworzenia: | 30.07.2026 |
| Opublikował w BIP: | Małgorzata Kirol |
| Data opublikowania: | 30.07.2026 13:51 |
| Liczba wyświetleń: | 16 |