Czwartek, 25 czerwiec 2026
Imieniny: Wilhelm, Łucja, Dorota
Herb Miasta, link, kieruje do strony głównej

Miasto i Gmina Orneta

Oficjalny portal informacyjny

Wróć na stronę główną

Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego w Gminie Orneta - 2026

Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego w Gminie Orneta.

  
22 maja odbyła się wyjątkowa uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dla 13 par z terenu Gminy Orneta.  


To szczególne odznaczenie państwowe, przyznawane przez Prezydenta RP małżonkom, którzy przeżyli razem 50 lat w związku małżeńskim, otrzymali:
- Janusz i Teresa Łukaszewicz,
- Zbigniew i Anna Dobrenko,
- Jan i Helena Mojak,
- Jan i Daniela Rapcewicz,
- Mirosław i Halina Postek,
- Józef i Krystyna Podkowińscy,
- Leonard i Felicja Pichola,
- Jan i Elżbieta Gudan,
- Jerzy i Alicja Paplińscy,
- Władysław i Irena Duda,
- Ryszard i Irena Ziętek,
- Stanisław i Halina Mańkowscy,
- Stanisław i Halina Kostrzewa.


Medale w imieniu Prezydenta RP wręczyła Pani Katarzyna Lasocka Burmistrz Ornety oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Ornecie Pani Alicja Grodowska.  


Uroczystość odbyła się w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Ornecie. Jubilaci, którzy w 2024 roku świętowali złote gody, mogli wysłuchać występu orneckiej orkiestry dętej    oraz obejrzeć program artystyczny przygotowany przez lokalny zespół muzyczny.   


Po części oficjalnej na Jubilatów i ich gości czekał słodki poczęstunek.   


Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim odznaczonym parom! Życzymy kolejnych lat przeżytych w zdrowiu, szczęściu, wzajemnym szacunku i miłości.  

 

Podmiot udostępniający: Promocja, Turystyka i Sporty
Odpowiedzialny za treść: Paulina Włodarczyk
Wytworzył: Paulina Włodarczyk
Data wytworzenia: 25.06.2026
Opublikował w BIP: Paulina Włodarczyk
Data opublikowania: 25.06.2026 12:23
Liczba wyświetleń: 1