Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego w Gminie Orneta - 2026
Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego w Gminie Orneta.
22 maja odbyła się wyjątkowa uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie dla 13 par z terenu Gminy Orneta.
To szczególne odznaczenie państwowe, przyznawane przez Prezydenta RP małżonkom, którzy przeżyli razem 50 lat w związku małżeńskim, otrzymali:
- Janusz i Teresa Łukaszewicz,
- Zbigniew i Anna Dobrenko,
- Jan i Helena Mojak,
- Jan i Daniela Rapcewicz,
- Mirosław i Halina Postek,
- Józef i Krystyna Podkowińscy,
- Leonard i Felicja Pichola,
- Jan i Elżbieta Gudan,
- Jerzy i Alicja Paplińscy,
- Władysław i Irena Duda,
- Ryszard i Irena Ziętek,
- Stanisław i Halina Mańkowscy,
- Stanisław i Halina Kostrzewa.
Medale w imieniu Prezydenta RP wręczyła Pani Katarzyna Lasocka Burmistrz Ornety oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Ornecie Pani Alicja Grodowska.
Uroczystość odbyła się w Sali Sesyjnej Urzędu Miejskiego w Ornecie. Jubilaci, którzy w 2024 roku świętowali złote gody, mogli wysłuchać występu orneckiej orkiestry dętej oraz obejrzeć program artystyczny przygotowany przez lokalny zespół muzyczny.
Po części oficjalnej na Jubilatów i ich gości czekał słodki poczęstunek.
Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim odznaczonym parom! Życzymy kolejnych lat przeżytych w zdrowiu, szczęściu, wzajemnym szacunku i miłości.
Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego w Gminie Orneta - 2026
| Podmiot udostępniający: | Promocja, Turystyka i Sporty |
|---|---|
| Odpowiedzialny za treść: | Paulina Włodarczyk |
| Wytworzył: | Paulina Włodarczyk |
| Data wytworzenia: | 25.06.2026 |
| Opublikował w BIP: | Paulina Włodarczyk |
| Data opublikowania: | 25.06.2026 12:23 |
| Liczba wyświetleń: | 1 |