Wtorek, 23 czerwiec 2026
Imieniny: Wanda, Zenon, Józef
Herb Miasta, link, kieruje do strony głównej

Miasto i Gmina Orneta

Oficjalny portal informacyjny

Wróć na stronę główną

"Sięgnij po zdrowie w Ornecie" - wydarzenie profilaktyczne

SIĘGNIJ PO ZDROWIE W ORNECIE

W imieniu Katarzyny Lasockiej - Burmistrz Ornety już 24 czerwca 2026 r. serdecznie zapraszamy mieszkańców Ornety i okolic do udziału w wyjątkowym wydarzeniu profilaktycznym organizowanym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. To doskonała okazja, aby zadbać o swoje zdrowie, skorzystać z bezpłatnych badań i uzyskać cenne porady specjalistów.   

Miejsce: ul. 1 Maja 45 przy Centrum Kultury i Biblioteka Miejska w Ornecie, Orneta

Godzina: 09:00 – 15:00


W programie między innymi:

  • Badania profilaktyczne w mammobusie i cytobusie
  • Warsztaty samobadania piersi i jąder na fantomach edukacyjnych
  • Nauka prawidłowej higieny jamy ustnej oraz mycia rąk
  • Analiza składu ciała:

BMI
  poziom tkanki tłuszczowej
  poziom tkanki mięśniowej
  zawartość wody w organizmie

  • Tworzenie indywidualnych planów żywieniowych w bezpłatnym portalu Diety NFZ
  • Pomiar ciśnienia tętniczego krwi
  • Profilaktyka uzależnień z wykorzystaniem alkogogli i narkogogli
  • Konsultacje dotyczące e-zdrowia, Internetowego Konta Pacjenta oraz programów profilaktycznych
  • Informacje o opiece koordynowanej w podstawowej opiece zdrowotnej (POZ)


Zdrowie to najcenniejszy kapitał. Nie odkładaj profilaktyki na później – przyjdź, zbadaj się i dowiedz się, jak skutecznie dbać o siebie i swoich bliskich.
Serdecznie zapraszamy.

Event profilaktyczny - plakat

Odpowiedzialny za treść: Małgorzata Kirol
Wytworzył: Małgorzata Kirol
Data wytworzenia: 22.06.2026
Opublikował w BIP: Małgorzata Kirol
Data opublikowania: 22.06.2026 09:48
Liczba wyświetleń: 6