Szkoleniowe działania wojskowe na terenie województwa warmińsko-mazurskiego
Szanowni Mieszkańcy Gminy Orneta
W imieniu Katarzyny Lasockiej - Burmistrza Ornety przekazujemy ważny komunikat dotyczący planowanych działań szkoleniowych na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.
W związku z realizacją ćwiczenia taktycznego z wojskami pk. „OGNISTA BURZA-26”, prowadzonego, m.in. przez 4 Warmińsko-Mazurską Brygadę Obrony Terytorialnej w najbliższych dniach mieszkańcy mogą zauważyć zwiększoną obecność żołnierzy oraz pojazdów wojskowych.
Ćwiczenia mają charakter wyłącznie szkoleniowy i są elementem planowego procesu szkolenia Sił Zbrojnych RP. Nie stanowią zagrożenia dla bezpieczeństwa mieszkańców.
Apelujemy o odpowiedzialne zachowanie i prosimy o:
- niepublikowanie zdjęć oraz nagrań przedstawiających żołnierzy, pojazdy wojskowe i elementy infrastruktury wykorzystywanej podczas ćwiczeń;
- nieudostępnianie informacji o lokalizacji, trasach przejazdu oraz miejscach stacjonowania wojsk;
- zachowanie szczególnej ostrożności na drogach i stosowanie się do poleceń służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ruchu.
Dziękujemy za wyrozumiałość i współpracę. Wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo oraz wspierajmy działania szkoleniowe realizowane przez żołnierzy.

| Odpowiedzialny za treść: | Małgorzata Kirol |
|---|---|
| Wytworzył: | Małgorzata Kirol |
| Data wytworzenia: | 10.06.2026 |
| Opublikował w BIP: | Małgorzata Kirol |
| Data opublikowania: | 10.06.2026 11:15 |
| Liczba wyświetleń: | 23 |