Urząd Miejski w Ornecie

Menu

Menu

Treść strony

Miejski Dom Kultury w Ornecie

Miejski Dom Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie to placówka, która ma za sobą wiele lat doświadczeń, przemian, z którą związanych było wiele niezwykłych osobowości. Od kilku lat nieustannie buduje swój wizerunek, rozwija i poszerza obszary działania, by stać się nowoczesnym miejscem wszechstronnej edukacji kulturalnej, animacji kulturalno-społecznej oraz integracji środowiska. Miejscem stanowiącym  serce lokalnej społeczności.

Dzięki stale prowadzonej współpracy z różnorodnymi partnerami oraz środowiskami, a także wspieranie inicjatyw oddolnych i zaangażowanie w działalność społeczną staje się centrum realizacji i rozwoju potrzeb kulturalnych mieszkańców gminy, uwrażliwiającym na otaczającą rzeczywistość, a także wpływającym na potencjał kulturowy i społeczny regionu.

EDUKACJA
Prowadzą edukację w zakresie kultury, sztuki, dziedzictwa lokalnego. Podejmują się szeroko zakrojonych działań, które pomagają rozbudzać, rozwijać i wspierać pasje uczestników sekcji, poszerzać horyzonty zainteresowania odbiorców, zdobywać nowe umiejętności.

ANIMACJA

Rozwijają ideę animacji kulturalnej, czyli ożywiania lokalnej społeczności i pobudzania jej do działania poprzez inicjatywy realizowane w terenie, w przestrzeni miasta, innowacyjne, twórcze, angażujące w nieszablonowy sposób różnorodne grupy społeczne czy jednostki.

INTEGRACJA

Wspierają integrację środowiska lokalnego poprzez realizację szeregu inicjatyw, imprez i programów wzmacniających poczucie tożsamości oraz przynależności. Prowadzą działania łączące kultury, pokolenia, odmienne środowiska czy grupy społeczne.

 

ROZWÓJ

Stawiają na rozwój potencjału placówki, umiejętności kadry, rozwój kulturalny gminy i regionu.   Współpracują z organizacjami pozarządowymi jako istotnymi partnerami w kreowaniu rzeczywistości, a także instytucjami oraz placówkami kulturalnymi z całej Polski.

 

 

Miejski Dom Kultury im. Franciszka Chruściela w Ornecie

Ul. 1 Maja 45

11-130 Orneta

tel./fax (55) 2421039, 536799300

e-mail: biuro@mdk.orneta.pl

http://www.mdkorneta.naszdomkultury.pl

Banery

Stopka