Urząd Miejski w Ornecie

Menu

Menu

Aktualności

Aktualności

Stronicowanie

 • Apel Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z występowaniem koronawirusa w Polsce

  2020.03.09

  W związku z sytuacją występowania koronawirusa w Polsce, w trosce o wspólne bezpieczeństwo zdrowotne, apelujemy o przestrzegania zaleceń Państwowej Inspekcji Sanitarnej i stosowania się do wytycznych służb sanitarnych w zakresie kwarantanny i zasad higieny.

  Rekomendujemy unikanie uczestniczenia w imprezach masowych oraz zaniechania podróży, zwłaszcza do krajów o wysokim ryzyku zakażenia się koronawirusem.

  Koronawirus jest podatny na rozpuszczalniki lipidów, co oznacza, że dokładne, co najmniej 30 sekundowe mycie rąk wodą ze zwykłym mydłem lub detergentem, jest kluczowe, by ograniczyć rozprzestrzeniania się koronawirusa.

  W przypadku gorszego samopoczucia, zwłaszcza gorączki i innych objawów grypopodobnych, zachęcamy do powstrzymania się od wychodzenia z domu i spotkań z innymi osobami.

  Apelujemy o korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji o koronawirusie, które znajdziecie Państwo w serwisach instytucji publicznych, na stronach: www.gis.gov.pl, gov.pl/koronawirus i dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800-190-590.

  Prosimy o otoczenie szczególną opieką osób starszych i innych osób o obniżonej odporności. W szczególności chodzi o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych, a także po prostu rozmowę.

  Służby sanitarne i opieka zdrowotna pracują całą dobę i dokładają wszelkich starań, żeby zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne w Polsce.

  Apelujemy o racjonalne i odpowiedzialne zachowanie oraz stosowanie się do rekomendacji służb sanitarnych i profesjonalistów medycznych.

  grafika,miniatura,178,-.jpg

   

 • Zapraszamy na spotkanie informacyjno-szkoleniowe dotyczące wsparcia rozwoju i inwestycji Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Start-upów”

  2020.07.10

  Prowadzisz swój biznes?

   Myślisz o jego rozwoju,

                       brakuje Ci środków?  

   

  zapraszamy na spotkanie informacyjno-szkoleniowe dotyczące wsparcia rozwoju i  inwestycji Mikro, Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Start-upów”

   

  Każde spotkanie składa się z dwóch części:

  Część I – merytoryczna

  Jeżeli jesteś właścicielem mikro, małej lub średniej firmy, lub założyłeś start-up, to idealnie! Podczas spotkania opowiemy Ci, z jakiego wsparcia możesz skorzystać i co na tym zyskasz. Dowiesz się, co możesz sfinansować dzięki pożyczkom unijnym i na co możesz przeznaczyć środki.

  Część II – networkingowa

  Druga część spotkania ma charakter warsztatowy, na której ekspert BGK opowie, jak złożyć wniosek, jakich dokumentów potrzebujesz, a także wyjaśni jak należy je poprawnie przygotować i do kogo należy się zwrócić.

  Dlaczego warto wziąć udział w spotkaniu?

  Udział w spotkaniach jest bezpłatny, a w zamian otrzymujesz praktyczną wiedzę na temat pożyczek unijnych – udzielanych na warunkach znacznie korzystniejszych niż rynkowe.
  Dzięki pomocy eksperta BGK, z łatwością zapoznasz się z całą potrzebną dokumentacją.

   

  Zaproszenie (pobierz)

  Plakat (pobierz)

  Program spotkania (pobierz)

  Ulotka produktowa (pobierz)

  Pożyczki dla MŚP (pobierz)

 • Bądźmy solidarni i pomóżmy poszkodowanym gminom województwa podkarpackiego.

  2020.07.09

  Bądźmy solidarni i pomóżmy poszkodowanym gminom województwa podkarpackiego.

  W obliczu kataklizmów, które ostatnio dotknęły wielu mieszkańców podkarpacia i ich wspólnoty samorządowe. Zarząd Związku Gmin Wiejskich RP zwraca się o okazanie samorządowej solidarności i wsparcie tamtejszych gmin w niesieniu pomocy poszkodowanym oraz usuwania skutków żywiołów.
  W okresie, kiedy wszyscy odczuwamy skutki epidemii koronawirusa, gminy podkarpacia dodatkowo zmagają się ze skutkami klęsk żywiołowych sumujące się działania niekorzystnych zjawisk stawia poszkodowanych w bardzo trudnej sytuacji.
  Udzielenie poszkodowanym mieszkańcom wsparcia bezpośredniego w postaci zasiłków pieniężnych, których wysokość nie zmienia się od prawie 20 lat, może okazać się  niewystarczające. Dlatego Zarząd ZGW RP apeluje o zastosowanie samorządowej samopomocy, która wiele razy okazywała się bardzo skuteczna.
  W załączeniu podajemy listę najbardziej poszkodowanych gmin, wraz z informacjami o najpilniejszych potrzebach i danymi kontaktowymi. W każdej chwili jesteśmy także gotowi do nawiązania kontaktów, koordynacji i organizacyjne wsparcia pomocy.

  Leszek Świętalski, Sekretarz Generalny ZGW RP

   

  Wykaz gmin (pobierz)

 • SPRAWOZDANIE BURMISTRZA ORNETY Z PRAC MIĘDZY SESJAMI RADY MIEJSKIEJ – czerwiec 2020r. (sesja 24 czerwiec 2020 r.) w tym uczestnictwo Zastępcy Burmistrza Ornety.

  2020.06.23

  1 czerwiec (Pasłęk) – wyjazd do schroniska dla bezdomnych zwierząt PSI RAJ, spotkanie z osobą zarządzającą schroniskiem nt. nieodpłatnego  przyjęcia  bezdomnych zwierząt z terenu gminy Orneta,

  2 czerwiec (Olsztyn) – udział w Walnym Zgromadzeniu ZGOK sp. z o.o . Walne Zgromadzenie odrzuciło projekt uchwały w sprawie podwyższenia cen unieszkodliwiania odpadów dla 37 gmin członkowskich . Kolejne Walne Zgromadzenie w tej sprawie zaplanowano na 30 lipca br.

  7 czerwiec (Bażyny) – spotkanie z mieszkańcami wsi Bażyny w związku z wyborem sołtysa wsi.

  10 czerwiec (Orneta) – udział w przekazaniu placu budowy – termomodernizacja Przychodni Zdrowia w Ornecie,

  11 czerwiec (Orneta) – udział w procesji Bożego Ciała w Ornecie, w tym roku pracownicy Urzędu Miejskiego przygotowywali jeden z ołtarzy. Dziękuję wszystkim tym pracownikom, którzy włączyli się w przygotowanie ołtarza ,

  15 czerwiec (Dobre Miasto) – udział w konwencie wójtów , burmistrzów podczas posiedzenia zarządu Lokalnej Grupy Działania Warmiński Zakątek, nt. możliwości dofinansowania organizacji pozarządowych,

  17 czerwiec (Orneta) – spotkanie z Prezesem PORKON sp. z o.o. w Ornecie nt. bieżącej sytuacji gospodarczej i funkcjonowania spółki,

  23 czerwiec (Orneta) – udział w Walnym Zgromadzeniu TBS Administrator sp. z o.o.

   

   

  Sprawy  bieżące:

  Podpisywanie aktów notarialnych w Ornecie,  spotkanie z dyrektorami jednostek organizacyjnych gminy oraz prezesami  gminnych spółek,  udzielenie ślubu 2  młodym parom  , udzielanie informacji telefonicznych i pomoc w załatwianiu spraw dla mieszkańców Gminy Orneta, spotkanie z mieszkańcami ulicy Dolnej na temat budowy wiaty śmietnikowej, udział w przeglądach w Szkole Podstawowej numer 1 w Ornecie przy ulicy Warmińskiej – roboty elektryczne , Orlika Lekkoatletycznego , Placów Zabaw przy ul. Popiełuszki i Polo Markecie oraz zagospodarowania jeziora, udział w radach budowy Parku Miejskiego.

   

 • Burmistrz Ornety informuje,

  2020.06.10

  Na podstawie Zarządzenia Nr RO.0050.68.2020 

  Burmistrza Ornety

  z dnia 09 czerwca 2020 r. 

  Urząd Miejski w Ornecie w dniu 12.06.2020 r. będzie nieczynny. 

Stronicowanie

Banery

Stopka